View profile

Strudel - Vydání #5

Již toto pondělí se můžete těšit na uvádění nových produktů společnosti Apple. 🥂 Živý přenos lze sled
Strudel
Strudel - Vydání #5
By Roman Maštalíř • Issue #5 • View online
Již toto pondělí se můžete těšit na uvádění nových produktů společnosti Apple. 🥂 Živý přenos lze sledovat přímo ze stránek apple.com. Můžete počítat s několika českými přepisy, např. na appliste.cz. 
Pokud byste se mě zeptali, co od letošního WWDC očekávám, byl by to asi následující seznam:
  • rychlejší procesor a grafická karta pro MacBook Pro 13", 15", MacBook Air 13" a MacBook 12", design zůstane
  • rozdělení iOS na phoneOS a tabletOS
  • výrazné vylepšení “tabletOS” pro iPad, ze kterého se stane téměř plnohodnotný počítač
  • sjednocení číslování operačních systémů, po mnoha letech se dočkáme macOS 11
  • nový iPad Pro s 10,5" displejem, rozlišením jako současná 12,9" verze
  • nová Apple TV s podporou 4k
  • další možné inovace na poli iCloud, software jako iMovie, Pages apod.
Pokud jste z Brna, srdečně vás zvu k nám do kanceláře, kde chystáme promítání až pro 30 lidí. Více informací níže.
V následujících týdnech čeká i několik málo novinek samotný Strudel. Týdeník nově naleznete na adrese novinky.strudel.cz. 🎉 Můj starší projekt maccast.cz pak bude přejmenován a sloučen se Strudelem. 😲 Co to znamená se ještě nechte překvapit. 😉

Novinky
Uvedení prvního iPhone v roce 2007
Uvedení prvního iPhone v roce 2007
iPhone
Mac
Apple Watch
Zkušenosti
Můj první den s MacBook 12"
Můj první den s MacBook 12"
Je to téměř 14 dní, co jsem si pořídil nový MacBook 12" (model 2016) ve vyšší verzi s procesorem coreM 1.2GHz a 512GB SSD. Přiznám se, že jsem se stroje trochu bál, hlavně poté, co jsem jím nahradil původní MacBook Pro 15" s výkonným procesorem Core i7. Musím ale říct, že mé obavy byly zbytečné. Charakter mé práce se v posledních měsících změnil. Již nepotřebuji Photoshop, nový grafik pro mne vše nachystá. Nemusím vytvářet build nových verzí našich aplikací, programátoři mají přístup všude, kde je potřeba. 
Moje práce se smrskla na čistě kancelářskou. Co to znamená? Pracuji převážně v aplikacích jako Safari, Mail, Twitter, Skype, Slack, Basecamp, Photos apod. K mému údivu vše funguje spolehlivě a relativně rychle. S přehledem utáhne jak svůj vlastní display, tak připojený 32" LG monitor s rozlišením 3440 x 1440 bodů. Reakční doby nejsou tak dobré jako u MacBook Pro 15", jsou ale srovnatelné se staršími 13" verzemi, které disponovaly Core i5 procesory.
Baterie se pohybuje někde mezi 5-8 hodinami, podle zátěže. Nová “motýlková” klávesnice mi sedí, některým ale chvíli potrvá, než si zvyknou. Co mi vyhovuje snad nejvíce, je nové USB-C. Mám koupený malý dock s USB-C, Mini-Display portem, čtečkou microSD a 2x USB 3 konektorem. Do docku mám připojené vše, co v práci potřebuji. Když přijdu do kanceláře, připojím jediný kabel a vše funguje. Na tuhle skvělou věc si člověk zvykne opravdu rychle.
Všeho všudy jsem s výběrem spokojený. Výkon je dostatečný na práci, kterou nyní vykonávám. Váha 900g je jako balzám na duši (nebo spíš na záda😊). Ti, kteří nosí počítač všude s sebou, pochopí. Pokud vám stačí průměrný výkon, odpovídající MacBook Pro 13" z roku 2013, pak neváhejte. Jen počkejte na nový model, kterého se s největší pravděpodobností dočkáme toto pondělí.
Zajímavé tipy
Protože jsem měl tento týden narozeniny, připravil jsem si pro vás malou soutěž. Tento měsíc vyhrají 2 lidé poukaz na App Store v hodnotě 300Kč. První poputuje k jednomu z odběratelů, druhý k tomu, kdo re-tweetne moji zprávu o soutěži. 
Oba výherce vyhlásím v 7. čísle, které vyjde 16.června. Losování bude probíhat pomocí generátoru náhodných čísel, které určí číselnou pozici výherce v tabulce odběratelů. Stejně tak u Twitteru.
Did you enjoy this issue?
Roman Maštalíř

Přehled toho nejzajímavějšího, o čem se u nás o Apple píše. Každý pátek ve vaší mailové schránce.

If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue