View profile

Strudel - Vydání #43

Tento Strudel začnu trochu nejablečně. Naskytla se mi možnost půjčit si na 10 dní elektroauto BMW i3
Strudel
Strudel - Vydání #43
By Roman Maštalíř • Issue #43 • View online
Tento Strudel začnu trochu nejablečně. Naskytla se mi možnost půjčit si na 10 dní elektroauto BMW i3. Protože jsem dlouholetý nadšenec elektromobility, přesvědčil jsem přítelkyni, abychom se vydali na krátký výlet, jehož cílem byla slovinská Piran. Dnes jsme se vrátili a já jsem plný emocí, jak pozitivních, tak negativních. Byl to skutečný zátěžový test jak automobilu samotného, tak mé odolnosti stresu a hlavně našeho vztahu. 😇 (Nebylo to zdaleka tak hrozné.)
Celkově jsme najeli 1462km, průměrná spotřeba byla 13.2kWh/100km a ano, byly dny, kdy jsme více nabíjeli, než jeli. Pracovně jsme naši cestu nazvali Tour de Charge. 😂
Nyní zpracovávám poznámky i natočená videa z cest a pokud vše stihnu, v příštím čísle najdete video z mého testu tohoto nadčasového automobilu.
Zpět k Apple. Největší událostí tohoto týdne je ukončení provizního (affiliate) programu pro App Store k prvnímu říjnu. Tento provizní systém je velmi důležitý pro mnoho velkých i malých webů, blogů a YouTube kanálů recenzujících iOS aplikace i hry. Můžete očekávat, že mnoho těchto kanálů počátkem října velmi pravděpodobně zanikne, protože provize často tvoří většinu jejich příjmů.
Proč tomu tak je můžeme jen spekulovat. Detaily se zcela jistě dozvíme při uvedení iOS 12 a nových iPhone. S největší pravděpodobností Apple oznámí snížení své provize a nabídne více peněz pro vývojáře. Osobně bych si tipl, že se současný model 70/30 (vývojář/Apple) změní na 85/15. 🤞 Smutnější varianta by byla, pokud si těch 7% Apple nechá pro sebe, aby navýšil své již tak vysoké zisky. 🤬

BMW i3 BEV na cestě Slovinskem 🚗⚡️
BMW i3 BEV na cestě Slovinskem 🚗⚡️
Novinky
Mac
Tipy
Did you enjoy this issue?
Roman Maštalíř

Přehled toho nejzajímavějšího, o čem se u nás o Apple píše. Každý pátek ve vaší mailové schránce.

If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue