View profile

Strudel - Vydání #4

Za poslední týden se toho kolem mne událo vskutku hodně. Apple již plně přešel na české ceny v iBook
Strudel
Strudel - Vydání #4
By Roman Maštalíř • Issue #4 • View online
Za poslední týden se toho kolem mne událo vskutku hodně. Apple již plně přešel na české ceny v iBook Store i App Store. K absolutní spokojenosti snad už chybí jen česká SIRI a Apple Pay.
Začal jsem obchodovat s kryptoměnami a nakoupil nějaký ten Bitcoin. Vytvořil jsem si na iPhone privátní peněženku a naplnil ji Bitcoiny. Kryptoměny jsou vcelku zajímavá oblast a pokud vás jen trochu láká, doporučuji si na toto téma něco málo přečíst. 
Vyměnil jsem svůj super-výkonný MacBook Pro 15" za super-přenosný MacBook 12". Doufám, že svého rozhodnutí nebudu litovat. 😅 Věc se má tak, že poslední měsíce více cestuji a úkony náročné na výkon počítače převzali kolegové. 100% můžete počítat s tím, že v některém z příštích vydání sepíšu své zkušenosti.
Objednal jsem si gimbal od společnosti Feiyu, tedy tzv. 3-osý stabilizátor pro iPhone. Ten jsem zase vrátil a místo něj objednal Osmo Mobile od společnosti DJI. Aplikace od Feiyu nefungovala na 100% a nechci riskovat nefunkční gimbal na dovolené. 😞 Je to škoda, protože po hardwarové stránce překonává DJI.
Prodal jsem starší dron Parrot Bebop a objednal nový DJI Spark, na který naleznete odkaz níže. Zdá se, že dovolená už nikdy nebude jako dřív. Namísto válení se na pláži nebo obdivování památek a přírody budu zmateně pobíhat kolem a snažit se něco natočit na iPhone s Osmo Mobile v ruce, nebo se vyhýbat vzdušným překážkám s novým dronem. 🤦‍♂️ (Přítelkyni to říkat nebudeme).
Poslední dobou se rojí “zaručeně pravé” snímky připravovaného iPhone 8. Zanechte si chladnou hlavu. Zatímco většina českých webů ukazuje “skutečný” iPhone 8 s Touch ID na zadní straně, my, co problematiku sledujeme s nadhledem víme, že se jedná o nekvalitní čínskou kopii. Počkejme si v klidu na podzim, kdy nás Apple opět posadí na zadek z toho, co si pro nás nachystal.

Novinky
iPhone
Ne, toto není připravovaný iPhone 8, ale levná čínská kopie...
Ne, toto není připravovaný iPhone 8, ale levná čínská kopie...
iPad
Mac
Zajímavé tipy
Did you enjoy this issue?
Roman Maštalíř

Přehled toho nejzajímavějšího, o čem se u nás o Apple píše. Každý pátek ve vaší mailové schránce.

If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue