View profile

Strudel - Vydání #33

Vánoční šílenství už pomalu utichá a snad už konečně nastanou ty slibované svátky klidu a pohody. 😊 i
Strudel
Strudel - Vydání #33
By Roman Maštalíř • Issue #33 • View online
Vánoční šílenství už pomalu utichá a snad už konečně nastanou ty slibované svátky klidu a pohody. 😊 iMac Pro se minulý týden začal prodávat a příští týden by měly být zákazníkům doručeny první kusy. Sám jsem velmi zvědavý na praktické zkušenosti zahraničních redaktorů.
Největší aférou posledních dní je “úmyslné” snižování výkonu starších iPhone ze strany Apple. Co se vlastně děje? Pokud máte starý iPhone s opotřebovanou baterií, může se stát, že se telefon sám vypne i při 30-40% baterie. Je to způsobeno situacemi, kdy si telefon řekne o 100% výkonu, např. při spuštění náročné aplikace nebo hry. Takový nápor už stará baterie nezvládne a telefon se pomocí ochranných mechanismů vypne. 
Apple tuto situaci vyřešil elegantně. Snížil maximální výkon u telefonů, které mají baterii ve špatném stavu. Veškeré negativní reakce jsou z mého pohledu přehnané. Omezení výkonu o 20% neznamená, že průměrný výkon zařízení je o 20% menší. Stejně jako u auta se 150 koňskými silami nejedete neustále na plný výkon motoru, i iPhone jede na pár desítek procent. Pouze výjimečně si sáhne na plné maximum, jako u auta, když zrovna předjíždíte. Takže ano, “předjíždění” bude pomalejší, ale v běžném provozu žádné omezení nezaznamenáte. Zpomalení vašeho telefonu opravdu způsobují nové verze iOS a všechny ty nové funkce a blbinky, po kterých tak toužíme. 🤷‍♂️
Problém v celé situaci nevidím ani tak v samotném řešení, jako v přístupu Apple. 🙄 Uživatelsky přívětivější by bylo, pokud by mi telefon oznámil, že je má baterie již zastaralá a proto se telefon převádí do, řekněme, “nouzového režimu”. Pak by nebylo co řešit a uživatel by se rozhodl sám, zda zvolí baterii novou nebo rovnou celé zařízení. 
Tolik k poslednímu týdnu. Hezké Vánoce a nějaký ten ovocný dárek pod 🎄

První zákazníci dostávají iMac Pro s předstihem, zdroj Instagram
První zákazníci dostávají iMac Pro s předstihem, zdroj Instagram
Novinky
iPhone
iPad
Did you enjoy this issue?
Roman Maštalíř

Přehled toho nejzajímavějšího, o čem se u nás o Apple píše. Každý pátek ve vaší mailové schránce.

If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue